Wybierz język:

Telefon: +48 89 741 73 75

Termik Sp. z o.o.Marcinkowo 106, 11-700 Mrągowo

Wstecz

Elektryczne elementy grzejne znajdują zastosowanie w wielu gałęziach gospodarki m. in.: spożywczej, stoczniowej, AGD, w branży tworzyw sztucznych, elektroenergetycznej, maszynowej, ciepłowniczej. Dzisiaj właściwie brak jest branż, które nie korzystały by z elektrycznych elementów grzejnych.


Obecność firmy TERMIK Sp. z o.o. w wielu sektorach przemysłu jest wynikiem posiadania wyjątkowo szerokiej oferty produktowej. O wysokiej jakości firmy świadczy m. in. fakt posiadania wymaganych przepisami prawa certyfikatów i znaków zgodności na wszystkie produkowane elementy grzejne. Wyroby spółki posiadają certyfikaty/znaki jakości: B, VDE, CE.


Doświadczenie, ciągłe doskonalenie produkowanych wyrobów, pozyskiwanie i stosowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych, zdobyte w okresie kilkudziesięcioletniej działalności firmy dało jej wysoką pozycje na rynku krajowym i międzynarodowym wśród producentów elektrycznych elementów grzejnych.


W ofercie firmy TERMIK Sp. z o.o. znajduje się szereg elektrycznych elementów grzejnych, (główny przedmiot działalności) takich jak, np.:

 • elementy grzejne stosowane do pracy w powietrzu,
 • elementy grzejne stosowane do pracy w wodzie,
 • elementy grzejne stosowane do pracy w oleju,
 • elementy grzejne stosowane do kąpieli galwanicznych,
 • elementy grzejne z radiatorem,
 • elementy grzejne ceramiczne,
 • elementy grzejne z mikanitu,
 • elementy grzejne patronowe,
 • elementy grzejne opaskowe.

Rurkowe elementy grzejne wykonywane są wg technologii OAKLAY-KANTHAL. Wysoką trwałość i niezawodność zapewniają stosowane materiały w procesie produkcji. Produkowane przez firmę elektryczne elementy grzejne spełniają wymagania PN-JEC 335-1, posiadają certyfikaty uprawniające do oznaczania znakiem „B” oraz „VDE”.


Grzałki rurkowe napowietrzne znajdują zastosowanie zwłaszcza w piecach piekarniczych, kuchniach elektrycznych, opiekaczach, grillach elektrycznych, komorach wędzarniczych, maszynach pakujących, malarniach proszkowych, nagrzewnicach elektrycznych czy suszarniach.


Grzałki rurkowe wodne znajdują zastosowanie w podgrzewaczach wody, kotłach, wytwornicach pary, destylarkach, parnikach rolniczych czy ogrzewaczach przepływowych.


Grzałki rurkowe olejowe stosuje się w elementach grzejnych stosowanych do pracy w oleju.


Elementy grzejne elektryczne (grzałki ceramiczne):

 • opaskowe,
 • patronowe,
 • galwaniczne.

Elementy grzejne ceramiczne charakteryzują się dużą trwałością. Wykonywane są z wysokiej jakości materiałów, stosowane w trudnych warunkach pracy.


Grzałki ceramiczne opaskowe przeznaczone są do uplastyczniania tworzyw sztucznych we wtryskarkach oraz podgrzewania niektórych odcinków instalacji przemysłowych. Obudowa opaski jest wykonana ze stali nierdzewnej.


Grzałki ceramiczne patronowe to elementy grzejne o specjalnej konstrukcji, umożliwiającej emisję dużej ilości ciepła z niewielkiej powierzchni. Najczęściej stosowane są do pracy w ciężkich warunkach, w metalowych formach jak i również w cieczach i gazach.


Grzałki ceramiczne galwaniczne to elementy grzejne wykorzystywane do kąpieli w wannach, zbiornikach, przystosowane do pracy w pionie.


Wszystkie elektryczne elementy grzejne firma TERMIK Sp. z o.o. produkuje wyłącznie na zamówienie.